fbpx

PROTOKÓŁ z posiedzenia komisji oceniającej prace konkursowe XXV Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej "Color Art" 2015

W dniu 11 kwietnia 2015 roku w Goleniowie komisja w składzie:

Leszek Żebrowski – Przewodniczący Jury – Profesor Akademii Sztuki w Szczecinie
Leszek Soroczyński – Artysta plastyk – Goleniowski Dom Kultury
Zbigniew Jaworski – Pracownia Malarstwa – Goleniowski Dom Kultury
Sylwia Gajewska – Pracownia Plastyczna – Goleniowski Dom Kultury
Anna Obszyńska – Plastyk – Goleniowski Dom Kultury
Grzegorz Mielewczyk – Fotoklub "Scena" – Goleniowski Dom Kultury
Wiesław Krause – Fotoreporter – Gazeta Goleniowska
Edward Życki – Dziennikarz – "Niezależna Inicjatywa Społeczna" – Goleniów
Joanna Czerny – Wojciechowska – Kurator Festiwalu – Goleniowski Dom Kultury
dokonała oceny prac nadesłanych na XXV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej "Color Art" realizowany pod Patronatem Polskiego Komitetu do Spraw UNESCO
przyznając:

Nagrodę GRAND PRIX w wysokości 500 złotych

WIKTORII RZĄŻEWSKIEJ, lat 13, bez tytułu , Młodzieżowy Dom Kultury  Pracownia "Pod Akacją" - Lublin

W kategorii MALARSTWO

W I grupie – od 6 do 9 lat:

I miejsce – nagroda w wysokości 350 zł – Aleksandra Szewczuk, lat 7 "Tęcza w kropli rosy" -Gryfiński Dom Kultury
II miejsce – nagroda w wysokości 250 zł. Klaudia Kowalska, lat 7, "Zadumana" -
Gryfiński Dom Kultury
III miejsce – nagroda w wysokości 150 zł – Wiktoria Kopacz, lat 9, "Tabor cyganów", Pracownia Sztuki i Rzemiosła – Nowy Sącz

Wyróżnienia:
1. Milena Zając, lat 9 , "Ocean dźwięku i radości", Miejski Dom Kultury – Lubliniec
2. Aleksander Kaczmarek, lat 8, "Kocia muzyka", Gminne Centrum Kultury – Otyń
3. Olga Szwarczyńska, lat 9, "Taniec i muzyka", Rydzyński Ośrodek Kultury – Rydzyna

W II grupie – od 10 do 12 lat:

I miejsce - nagroda w wysokości 350 złotych - Mateusz Jokiel , lat 10, "Kapela ludowa", Rydzyński Ośrodek Kultury - Rydzyna
II miejsce – nagroda w wysokości 250 zł – Zuzanna Maćkowiak, lat 10, "Zabawa przy muzyce", Rydzyński Ośrodek Kultury – Rydzyna
III miejsce – w wysokości 150 zł – Julia Smoła, lat 10, "Tańczące nutki", Rydzyński Ośrodek Kultury – Rydzyna

Wyróżnienia:
1. Maria Otto , lat 13, " Prześliczna muzykantka", Rydzyński Ośrodek Kultury – Rydzyna
2. Maja Górska, lat 10, " Dworska muzyka " , Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją"- Lublin
3. Miłosz Stelmach , lat 10, "Klekot bocianów" , Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj

W III grupie – od 13 do 15 lat:

I miejsce – nagroda w wysokości 350 zł – Natalia Rola, lat 13 , bez tytułu , Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" - Lublin
II miejsce – nagroda w wysokości 250 zł– Julia Pardus , lat 13 , bez tytułu ,Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją"- Lublin
III miejsce – nagroda w wysokości 150 zł. Kamila Czyżewska, lat 13 , bez tytułu , Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" - Lublin

Wyróżnienia:
1. Aneta Lewandowska , lat.15, "Muzycy" , Młodzieżowy Dom Kultury Pracownia „Creatio"  - Rybnik
2. Weronika Gajek, lat 15, bez tytułu, Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" - Lublin
3. Dorota Smalec , lat 14 , bez tytułu, Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" - Lublin

W IV grupie – od 16 do 20 lat:

I miejsce – nagroda w wysokości 350 zł – Maria Pietras, lat 17 , bez tytułu , Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" -  Lublin
II miejsce – nagroda w wysokości 250 zł – Mateusz Chmielewski , lat 20 , "Kolorowe święta" Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych Nr 6 - Katowice
III miejsce – nagroda w wysokości 150 zł – Karolina Warzocha , lat 16, bez tytułu , Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" -  Lublin

Wyróżnienia:
1. Aleksandra Fluda , lat 19, "Moc jazzu", Młodzieżowy Dom Kultury – Rzeszów
2. Gabriela Tutka, lat 17, "Taniec w liliowej mgle", Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj
3. Michalina Zyga, lat 16 , bez tytułu , Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" -  Lublin

W kategorii GRAFIKA

W I grupie – od 6 do 9 lat:

I miejsce – nagroda w wysokości 350 zł – Antonina Tobiasz , lat 7, "Szum wiatru" – Klub "Pastel" - Zabrze
II miejsce – nagroda w wysokości 250 zł – Aleksandra Ryś , lat 6 , "Skrzypiący rower", Klub "Pastel" - Zabrze
III miejsce – nagroda w wysokości 150 zł – Martyna Samociuk, lat 7, "Odgłosy łąki " Klub "Pastel" - Zabrze

Wyróżnienia:
1. Magdalena Kępka , lat 6, "Szum fal" Klub "Pastel" - Zabrze
2. Magdalena Kępka lat 6, "Galopujący czerwony koń" Klub "Pastel" - Zabrze
3. Martyna Samociuk , lat 7, "Leniwa krowa", Klub "Pastel - Zabrze

W II grupie – od 10 do 12 lat:

I miejsce – nagroda w wysokości 350 zł – Miron Mosurek, lat 11,5 , "Niebiański śpiew" – Dąbrowa Górnicza
II miejsce – nagroda w wysokości 250 zł – Mikhas Shatsila, lat 11, "Holiday in the city" , National Center of Art Creativity of Children and Youth – Mińsk , Białoruś
III miejsce – nagroda w wysokości 150 zł – Maria Wawoczny, lat 12, "Barwy muzyki" Młodzieżowy Dom Kultury Pracownia "Creatio" - Rybnik

Wyróżnienia:
1. Miron Mosurek, 11,5 lat, "Magica guitarra" – Dąbrowa Górnicza
2. Jacek Pala, lat 12, "Na trąbce", Młodzieżowy Dom Kultury Pracownia "Creatio" -  Rybnik
3.Inga Kałmuczak , lat 12, "Grająca na mandolinie", Rydzyński Ośrodek Kultury - Rydzyna

W III grupie – od 13 do 15 lat:

I miejsce – nagroda w wysokości 350 zł – Jan Mrożek , lat 14 , "Anioł" , Powiatowe Centrum Kultury – Nowy Targ
II miejsce – nagroda w wysokości 250zł – Aleksandra Łoś, 15 lat, "Kompozycja muzyczna", Rydzyński Ośrodek Kultury – Rydzyna
III miejsce – nagroda w wysokości 150 zł – Zuzanna Rybińska, lat 15 , "Martwa natura ze skrzypcami" ,Rydzyński Ośrodek Kultury – Rydzyna

Wyróżnienia:
1. Krzysztof Godek, lat 14 , "Grające anioły", Młodzieżowy Dom Kultury, Pracownia Plastyczna "Creatio" – Rybnik
2. Julia Kuzber , lat 13, "Tańczący", Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – Zabrze
3. Wiktoria Sabat , lat 15, " Skrzypek", Młodzieżowy Dom Kultury, Pracownia Plastyczna "Creatio" – Rybnik

W IV grupie – od 16 do 20 lat:

I miejsce – nagroda w wysokości 350 zł – Katarzyna Mrożek, lat 19, "Skrzypce" , Powiatowe Centrum Kultury – Nowy Targ
II miejsce – nagroda w wysokości 250 zł – Weronika Czajęcka, lat 18, "Dźwięku kolor" , Zespół Szkół Plastycznych – Dąbrowa Górnicza
III miejsce – nagroda w wysokości 150zł – Sandra Szorc, lat 18, "Anielska muzyka" , Rydzyński Ośrodek Kultury – Rydzyna

Wyróżnienia:
1. Kacper Nowak, lat 17, "Orkiestra I", Młodzieżowy Dom Kultury, Pracownia Plastyczna "Creatio" – Rybnik
2. Weronika Krawczyk, lat 18, "W stronę morza" , Zespół Szkół Plastycznych – Dąbrowa Górnicza
3. Łukasz Mrożek , lat 17, "Fanfary", Liceum Plastyczne – Zakopane

W kategorii FOTOGRAFIA

W I grupie – od 12 do 15 lat:
I miejsce – nagroda w wysokości 350 zł – Weronika Gajek , lat 14, " Moje pasje", Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" – Lublin
II miejsce – nagroda w wysokości 250 zł – Wiktoria Bloch ,lat 11, "Muzyka w mojej głowie gra..", Zespół Szkół im .Jana Pawła II – Łochowo
III miejsce – nagroda w wysokości 150 zł.– Karolina Urbańczyk, lat 15 , "W duszy mi gra" – cykl dwóch prac, Gimnazjum Nr 19 – Wrocław (Nadolice Wielkie )

Wyróżnienia:
1. Jakub Smejda, lat. 15 , "Saksofon plus" Goleniowski Dom Kultury
2. Marta Pawłowska lat 15, "W mojej muzycznej krainie " tryptyk, Zespół Szkół im .Jana Pawła II – Łochowo
3. Nie przyznano

W II grupie – od 16 do 18 lat:

I miejsce – nagroda w wysokości 350 zł –.. Karolina Polasik , lat 16, "Barwy muzyki" , Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Bydgoszczy
II miejsce – nagroda w wysokości 250 zł – Kamila Wąsik , lat. 17 , "Kompozycja muzyczna" (tryptyk), Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" – Lublin
III miejsce – nagroda w wysokości 150 zł. – Michał Dolina , lat 17 ,"Akordeonista", Zespół Szkół Ogólnokształcących – Biłgoraj

Wyróżnienia:
1. Nie przyznano
2. Nie przyznano
3. Nie przyznano

W III grupie – od 19 do 24 lat:

I miejsce – nagroda w wysokości 350 zł – Marta Tyszkowska, lat 21 "W barwnym świecie muzyki" - Elbląg
II miejsce – nagroda w wysokości 250 zł – Magda Saba, lat 20, "Moje Skrzypce", Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" – Lublin
III miejsce – nagroda w wysokości 150 zł – Patrycja Krymowa, lat 22, "Barwy muzyki" tryptyk  - Konin

Wyróżnienia:
1. Nie przyznano
2. Nie przyznano
3. Nie przyznano

Wyróżnienie kuratora Festiwalu:

Julia Bugara, lat 11, "Milion kolorów i dźwięków " - Chełmiec

P O W I A T G O L E N I O W S K I

Najlepsze prace powiatu goleniowskiego:

W kategorii MALARSTWO

I miejsce – nagroda w wysokości 350 zł. Weronika Miełdun , lat.7, "Ptasia muzyka" , Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne "Helenów" w Goleniowie
II miejsce – nagroda w wysokości 250 zł. Amelia Owczarska lat 7 , "Leśny zgiełk" – Stowarzyszenie Społeczno –Kulturalne "Helenów" w Goleniowie
III miejsce – nagroda w wysokości 150 zł – Michalina Witkowska, lat 9, "Srebrzyste dźwięki" – Goleniowski Dom Kultury

Wyróżnienia:
1. Julia Kaszkowiak, lat 10 , bez tytułu, Pracownia Plastyczna – Goleniowski Dom Kultury
2. Maja Lewandowska, lat 17, "Enigma ludzkiego umysłu" ,Pracownia Malarstwa – Goleniowski Dom Kultury
3. Wiktor Flasza, lat 7 , " Odgłosy buszu " – Goleniowski Dom Kultury

W kategorii FOTOGRAFIA

I miejsce – nagroda w wysokości 350 zł – Nie przyznano
II miejsce – nagroda w wysokości 250 zł – Nie przyznano
III miejsce – nagroda w wysokości 150 zł – Nie przyznano

Wyróżnienia:
1. Nie przyznano
2. Nie przyznano
3. Nie przyznano

Newsletter

colorart2020 modul

logo EKDUSBMK

Goleniowski Dom Kultury

ul. Słowackiego 1

72-100 Goleniów

tel. +48 91 418 26 88

e-mail: gdk@goleniow.pl

pl. Bramy Wolińskiej 1

72-100 Goleniów

tel. +48 91 418 95 90